Růženín - Kámen Lásky

Kámen lásky,
Díky svým jemným růžovým tónům v nás Růženín probouzí cit něžnosti, mírnosti, přátelství a nesobecké lásky. Pomáhá nesmělým milencům projevit své doposavad skryté pocity. Růženín probouzí naše smysly k umění, zejména k hudbě. Při řešení problémů a při komunikaci s lidmi nás učí trpělivosti, ponechat věcem potřebný čas a prostor.
Růženín navodí vnitřní klid, odpuštění, soucit, laskavost a toleranci. Zvyšuje schopnost milovat sebe sama, stejně jako ostatní. Pomáhá hojit emocionální rány a zvyšuje u svého nositele pocit vlastní hodnoty.
Tynto krystal je symbolem lásky a krásy. Učí lásce k sobě samému a v partnerském vztahu podněcuje bezpodmínečnou a oddanou lásku. Dodává vnitřní klid a prohlubuje přátelství. Podporuje trpělivost a vnitřní vyrovnanost. Nesmělým pomáhá projevit skrývané city a pocity. Svými vibracemi přispívá k celkovému uvolnění, získání důvěry a otevření srdce a mysli světu. Křivdy utrpěné v minulosti usnadňuje zacelit a pomáhá na ně zapomenout. Dává sílu odpouštět. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Odbourává stres, strach, zlost a nepříjemný dlouhotrvající pocit viny. Napomáhá změně myšlení a přijímání přicházejících změn. Podporuje flexibilitu.

 

šířte lásku ♡

 Historie

Legenda tvrdí, že Růženín byl vytvořen, když Adonis, milovník řecké (a římské) bohyně Afrodity, byl napaden Aresem, bohem války, v podobě kance. Když Afrodita spěchala, aby ho zachránila narazila na keře vřesu, a krev potřísnila bílý křišťál.
V době starověkého Egypta byl růženín používán pro obličejové masky. Římanky i Egypťanky věřily, že růženín vyčistí a podpoří pleť a pomůže předcházet tvorbě vrásek.
Ve starověku byl také považován za český nebo slezský rubín, který zeslábl světlem a musí být obnoven do své původní barvy tím, že se umístí do vlhkého prostředí.
Růženín byl používán jako detoxikační činidlo a voda z růženínu je považována za všelék.

 

Naleziště
Nejkvalitnější kameny se těží na Madagaskaru, ale největší množství pochází z Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, Rusku, Španělsku, USA a Namibii. V České republice ho nalezneme v Dolních Borech a u Písku.

 

Je vhodný pro astrologická znamení  Býk a Váhy. Nabíjíme jej na nepřímém slunci.

 

Technický popis: silikát, průsvitná až průhledná růžově zbarvená odrůda křemene, obvykle netvoří krystaly (pokud ano, tak jejich délka nepřesahuje 1cm), výskyt v podobě masivních agregátů. Růžové zbarvení dotváří stopy titanu a mléčný vzhled jehličkovité inkluze rutilu. Jeho charakteristické růžové zabarvení způsobuje mangan.
  

 

Šperky s Růženínem najdete v naší nabídce